Zasada KISS
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Zasada KISS (akronim od „Keep It Simple, Stupid”) mówi, że prostota projektowania powinna być kluczowym celem i należy unikać niepotrzebnej złożoności. Służy jako użyteczna zasada w wielu dyscyplinach, takich jak tworzenie oprogramowania , animacja, inżynieria i planowanie strategiczne. Typowe warianty akronimu to: „Keep It Simple & Stupid”, „Keep It Sweet & Simple” oraz „Keep It Short & Simple”. Forma „Keep It Simple, Silly” jest czasami używana w sytuacjach (na przykład, tłumacząc to zdanie dzieciom), gdy „głupi” jest zbyt surowy.

Należy po prostu unikać złożoności: prostota staje się celem samym w sobie. Dodatkowe funkcje nie są potrzebne; podejście, które wydaje się „zbyt łatwe, aby mogło być prawdziwe” jest w rzeczywistości najlepszym sposobem; bardzo proste podejście może wydawać się mniej efektowne i mniej dramatyczne, ale tak naprawdę należy przyjąć takie trywialne podejście; zaskakująco bardzo oczywiste podejście jest często najlepsze.

Powiązane pojęcia

Zasada jest nieco podobna do maksymy Alberta Einsteina, że ​​„Wszystko powinno być tak proste, jak to możliwe, ale nie prostsze”.

Zobowiązanie Mistral:

Korzyści z komputeryzacji dla naszej branży - bez historycznie powiązanych problemów.